Beyoğlu Öğretmenevi | Öğretmenevi Fiyatları 2023
29 Mayıs 2023

Beyoğlu Öğretmenevi

İstanbul ili, “Avrupa Yakası” bölgesi, “Beyoğlu” ilçesinde bulunan “Beyoğlu Öğretmenevi” oda fiyatları, kontenjanı, öğretmenevinin fotoğrafları, adres, telefon ve iletişim bilgileri, yemek listesi ve fiyatları, öğretmenevinin özellikleri, konaklama seçenekleri ve mekana ulaşım ile ilgili detaylı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Beyoğlu Öğretmenevi Oteli Odalarının Özellikleri: Konforunuz düşünülerek itinayla dizayn edilmiş 39 standart oda , 11 adet üç yataklı, 4 adet çift kişilik yataklı (double), toplamda 116 yataktan oluşan odalarda, uydu TV kanalları , müzik kanalı, saç kurutma makinesi, ücretsiz ADSL internet hattı, bireysel klima ve duman dedektörleri sistemi bulunmaktadır.

Beyoğlu Öğretmenevi Kış Bahçesi: Kış Bahçesi Restorantında ,250-350 Kişilik Davetleriniz için hizmetinizdedir. Düğün,Nişan ,Kokteyl, Doğum günü ve özel partiler Mezuniyet Baloları ,Balayı Kutlamaları ,her türlü grup ve şirket yemekleri ile hizmet vermektedir. Ayrıca, 12.00-24.00 Saatleri arasında her türlü cafe hizmetlerini alabileceğiniz maç yayınlarını izleyebileceğiniz cam tavanlı, konforlu ve ferah bir mekandır.

Haliç Teras Restorant: Teras restorantımızda, enfes Haliç manzarası eşliğinde harika bir zaman geçirebilirsiniz. 12.00-24.00 saatleri arasında Türk ve Osmanlı Mutfağı’nın birbirinden lezzetli yemek çeşitlerinin tadına bakabilir,19.00—24.00 arası canlı müzik eşliğinde eğlenceli bir gece yaşayabilirsiniz.

Şömine Restorant: Saat 12.00 ve 15.00 arası açık olan restorantımızda, günün yemeğinin yanı sıra her türlü tava ve ızgara çeşitlerimizden özel lezzetler tadabilirsiniz.

Şömine Restorant, 250-350 Kişilik Davetleriniz için hizmetinizdedir. Düğün,Nişan ,Kokteyl, Doğum günü ve özel partiler Mezuniyet Baloları ,Balayı Kutlamaları ,her türlü grup ve şirket yemekleri ile hizmet vermektedir.

Beyoğlu öğretmenevi bünyesinde ayrıca, genel Kafeterya, çok çeşitli tatlı ve pasta satışlarının yapıldığı bir pastane, çay-kahve içmeye uygun Lobi Kafeterya, bay ve bayan kuaförü, jakuzi ve sauna bulunmaktadır.

Beyoğlu Öğretmenevi Fiyatları 2022 Yılı Oda Konaklama Ücretleri

KONAKLAMA  ÜCRETLERİ (Kahvaltı dahil)

Yatak Ücreti                                          Tek kalındığında oda ücreti
ÜYE             (kişi başı)            200.00     TL                  %50                              300.00       TL
ÖĞRENCİ    (kişi başı)            200.00     TL                  %50                              300.00       TL
MİSAFİR     (kişi başı)            300.00     TL                  %50                              450.00       TL

Ek yatak açıldığında 150 TL’dir.
0-3 yaş çocuklara ücretsiz, 4-6 yaş çocuklara yarım ücret, 7 yaş ve üzeri tam ücret uygulanır.
Konaklama ünitelerinde odada tek kalmak isteyen müşterilerimize kendi tarifeleri üzerinden %50 fark uygulanır.

Beyoğlu Öğretmenevi İletişim Bilgileri

Adres: Evliye Çelebi Mahallesi. Meşrutiyet Caddesi. No:58. Tepebaşı. Beyoğlu – İSTANBUL

Telefon: (0 212) 252 43 43

Beyoğlu Öğretmenevi Ulaşım

Beyoğlu Öğretmenevi, Avrupa Yakası’nda bulunur ve Beyoğlu ilçesi Taksim Meydanı bu yakanın merkezi kabul edilir. Taksim ibaresi olan otobüs, dolmuş, metro vb. tüm toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilir, ki her ilçe ve semtten Taksim‘e toplu taşıma aracı kalkar ve bu araçlar yolcularını Taksim Meydanı’nda indirirler. Uçakla geldiyseniz havaalanlarından HAVAŞ‘ın Taksim’e ve otobüsle geldiyseniz de otogarlardan genelde tüm otobüs firmalarının Taksim‘e servisleri bulunmaktadır. Taksim Beyoğlu, İstanbul’daki en kolay ulaşım sağlanan noktalardan biridir.

İstanbul Uygulama Otelleri  İçin Buraya Tıklayın9 Yorum

  1. Çok uygun fiyata konaklayabileceğiniz kaliteli bir yer. Öğretmen evleri arasında benim çok beğendiğim ve tercih ettiğim öğretmenevi Beyoğlu Öğretmenevi. Avrupa yakasında konaklama ihtiyacı duyan herkese tavsiye ederim.

  2. İyi günler,6 Temmuz 2018 günü gecesi arkadaşlarımla beraber BEYOĞLU Öğretmen Evine gittim,gitmez olaydım.Resepsiyonda iki kişi vardı, bilgi almak istedim.Her ikisi de iki kelimeyi bir araya getirip konuşmaktan aciz,kılıksız,birazda fiziksel özürlü,(haaşa,hor görmek,kınamak değil)İstanbul’un merkezinde,böyle bir kurumda ,ön büroda daha düzgün görünümlü kişilerin çalışmasını isterim.Saygılarımla..

  3. Çok kaliteli bir yer Beyoğlu Öğretmenevi çok beğeniyorum fiyatları çok makul çalışanları güleryüzlü harika insanlar

  4. Gerçekten çok güzel bir öğretmenevi fiyatları çok uygun harika bir yer herkese tavsiye ederim

  5. Beyoglu ogretmenevi konumuna gore fiyatlarda cok uygun ayrica icerisindeki hijyen kurallarina cok dikkat ediliyor ulasimida kolay

  6. Online rezervasyon sistemiylede işleyen Beyoğlu Öğretmenevi aldığınız hizmete göre gayet ucuz ve hijyenik olan , konaklama icin tercih edilecek en iyi öğretmenevlerinden bir tanesi bence. A dan z ye ne ararsanız mevcut

  7. Beyoğlu Öğretmenevinde çok iyi hizmet veriliyor gerçekten birkaç gün orada konakladım ve memnun kaldım İstanbul’a tekrar geldiğimde orayı tercih edeceğim.

Öğretmenevi Yorumu Yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*

Öğretmenevi Nedir?

Öğretmenevi, ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir şekilde faaliyetlerini yürütmekte olan ve işletmesini bakanlık tarafından yapılmakta olan, öğretmenlerin sosyal bir şekilde ihtiyaçlarını karşılaması amaçlı olarak yapılan ve içerisinde buluşarak sohbet edebildikleri, belli bir süre konaklama olanağı bulunan bir yapı olarak karşımıza çıkmaktadır. Öğretmenevleri, bunun dışında akşam sanat okulu olarak da faaliyet göstermelerinden ötürü, bir eğitim alanı olarak da kabul edilen mekanlar arasında yer alır.  29 Nisan 2021 tarihinde, 31469 sayılı Resmi Gazete yayımlanan kanuna göre, Öğretmenevi ya da Akşam Sanat Okulları olarak adlandırılan yerlerin faaliyetleri yayımlanmış ve yürürlük tarafından onay almıştır. Bundan öncesinde, kurum ile alakalı olarak usul ve de esaslar, yönergeler vasıtası ile düzenlenmesi sağlanırdı. Öğretmenevleri, memur olan kısımların, sosyal, resmi ya da kültürel olarak yaşamları içerisine ev sahipliği yapma görevi olmak için yaratılan alanlar olarak karşımıza çıkmaktadır. İlk kurulduğu yıllarda, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kişilerin üyelik kartları ile giriş zorunluluklarının yer aldığı, son zamanlarda ise herkesin giriş sağlayarak konaklayabildiği bir yer olmaktadır. Bu oldukça güvenli ve ferah alanlar, konaklama dışında nişan, düğün ya da seminer gibi birçok aktivitenin de yapılması için imkan tanınan yerler olarak yer alır. Öğretmenevleri içerisinde otel gibi spor salonları, havuz ya da restoran gibi birçok mekan bulunur. 

Öğretmenevinden Kimler Yararlanabilir?

Öğretmenevlerinde, yalnızca üye olan öğretmen ya da eğitimcilerin yakınları değil, bunun dışında kamu kurumu içerisinde çalışmakta olanlar, kurum içi emekli olan personeller dışında, normal vatandaşlar da barınma gibi hizmetlerden yararlanma şansına sahiptir. Ancak öğretmen ve yakınları, özel olarak indirimli ve diğer kişilerden daha öncelikli bir konaklama ayrıcalığına sahip olmaktadırlar. Öğrenciler ise, öğretmenevlerinde öğrenci belgelerini göstermek sureti ile, kamu içerisinde çalışan ya da emeli olan kişiler emeklilik kartları ile, belgelerini gösterdiğinde, indirimli bir şekilde öğretmenevlerinin otellerinde barınabilir ve de diğer birçok hizmetten yararlanma şansı yakalayabilirler. Bunun haricinde, memur kişilerin çocukları, öğretmenevleri içerisinde kart çıkartılması ile birçok indirim ve hizmetlerden yararlanabiliyor. Öğretmenevinde çıkartılmış olan kartların geçerlilik süresi bir yıl olmakla beraber, her sene yenilenmesi gerekmektedir. Bunun haricindeki detaylar için öğretmenevi ile iletişime geçebilir ve sizde memur iseniz öğretmenevi kartı çıkartabilirsiniz. Dışardan gelen normal vatandaşlar ise, oldukça uygun fiyatlar ile konaklama imkanı yaratabilmektedir. Öğretmenevi içerisinde yer almakta olan çay bahçesi, lokanta ya da spor salonu gibi birçok hizmetten de herkes faydalanabilmektedir. Ancak genel olarak birçok kişi, bu hizmetlerden yalnızca memurların faydalandığını düşünmektedir. Öğretmenevleri içerisindeki en büyük fırsatlardan birisi ise, otel odaları ya da yeme içme gibi faaliyetlerde, normal bir işletmeye göre çok daha uygun fiyatların yer alıyor olmasıdır. Bunun haricinde hem bir resmi kurum içerisinde güvenli ve eğitimli, devlet tarafından atanmış personeller ile konaklayabilecek bir alan olarak yer almasıdır. 

Öğretmenevinin Amacı Nedir?

Ülke içerisinde 300’den daha fazla alanda yer alan öğretmenevleri, otel olmayan ilçeler içerisinde, birçok kişinin konakladığı mekanlar olarak yer almaktadır. Her yaştan kişilerin uygun maliyetler ile konaklayabildiği öğretmenevleri, birçok donanıma sahip alanı ile profesyonel olarak barınma ya da yeme içme gibi hizmetler sunabilmekte. İlk olarak maddi olarak sıkıntı çeken kişiler adına hizmet sunan öğretmenevleri, daha sonrasında birçok etkinlik, seminer, fuar gibi organizasyonlara imkan yaratmıştır.  Öğretmenevlerinin genel olarak amaçlarına bakacak olursak, ülkemizin her bölgesi içerisinde başta eğitimci ve memur olan kesimlere konaklama ihtiyaçlarının karşılanması ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın sundukları kaliteli hizmet ile insanlara huzurlu bir alan yaratılmasıdır. Yalnızca konaklama olarak değil, çeşitli etkinlik ya da günlük yeme içme ihtiyaçları için de kullanılan bu alanlar, öğretmenlerin buluştuğu uygun fiyatlı yerler olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkenin her alanı içerisinde faaliyet göstermekte olan öğretmenevleri, öğretmenler için oldukça güzel bir alan olarak, eğitim personellerinin tüm psikolojik yorgunluğunun atması, mesleki olarak kültürel etkileşimlerin yaşandığı ortak bir hizmet sunan eğitim kurumları olarak faaliyet sunmaktadır. 

Öğretmenevi Ücretsiz Mi?

Öğretmenevleri içerisinde sunulmakta olan konaklama, restoran ya da birçok diğer hizmetlerden faydalanmak isteyen öğretmen ya da diğer vatandaşlar, hizmetlerin ücretsiz olup olmadığını merak etmektedir. Tüm vatandaşlar, öğretmenevi içerisinde yer alan hizmetlerden eksiksiz bir şekilde faydalanmaktadır. Ancak kişilerin statülerine göre belli bir fiyatlandırma politikaları uygulanmaktadır. Öğretmenler, öğrenciler ya da birçok kamuda çalışan kişiler adına, bu hizmetler indirimli bir şekilde verilmektedir. Bu hizmetlerden faydalanmak isteyen bireyler adına indirim oranlarına bakacak olursak; Eğitimde faaliyet göstererek çalışanlar, indirimlere konu olmakta olan diğer kişiler, öğretmenevi içerisinde faaliyet kartı temin ederek hizmetlerden faydalanmaktadır. Bu kartlara örnek verecek olursak, öğrenciler için öğrenci belgesi, emekli olanlar adına emekli kartı, ya da belli bir proje adına gelenler için ise görev belgesi gibi. Öğretmenevinde Ne Kadar Kalınır?

Birçok insan, günümüzde konaklama faaliyetlerinin oldukça fazla olmasından ötürü, öğretmenevlerini tercih etmektedir. Bu nedenle öğretmenevlerinde konaklama fiyatları ya da konaklama süresi gibi birçok soruyu internet üzerinden araştırma ihtiyacı duymaktadır. İş ya da senenin yorgunluğunu dağıtmak amacı ile konaklamak isteyen kişiler adına, öğretmenevlerinde konaklama süresinin maksimum olarak 15 gün olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu belirli sebep ya da görevler neticesinde uzatılabilmektedir. Bu sebeplere bakacak olursak; Rezervasyonların uygunluğuna bağlı olması durumlarında, yukarıda yer almakta olan zamanlar, 1 ay daha uzatılabilmektedir.

Öğretmenevinde Kalmak İçin Gerekli Belgeler

Genel olarak öğretmenevi içerisinde konaklama sağlamak için sivil vatandaşların bir belgeye sahip olmasına ihtiyaç duyulmamaktadır. Ancak indirimli bir şekilde öğretmenevinde konaklamak isteyen öğretmen, öğrenci, emekli ya da devlet memuru gibi vatandaşlar, çeşitli belgelerini göstermeleri gerekir. Bu belgeler ile beraber konaklama ya da diğer hizmetler adına belli bir oranda indirim alacaklardır. Ayrıca öğretmenevi doluluğuna göre belli bir zaman öncesinden rezervasyon yapılması da doğru olur. İndirimli bir şekilde hizmet sağlayacak olan kişiler adına istenen belgelere bakacak olursak; Bunun haricinde önceden de söylediğimiz gibi bu kişilerin haricinde normal vatandaşlar da tüm hizmetlerden faydalanma şansına sahiptir. Ancak genel olarak öncelikler bu kişilerde olmasından ötürü, gideceğiniz öğretmenevi ile iletişime geçip konaklayacağınız tarih ile alakalı daha öncesinden bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak sağlıklı olacaktır.

Öğretmenevi Çalışma Saatleri

Öğretmenevleri, genel olarak 24 saatlik bir hizmet esasına bağlı bir şekilde faaliyetlerini sağlamaktadır. Kurumların konaklama üniteleri sürekli olarak açık tutulmakta ve buna bağlı bir şekilde valilik ya da kaymakamlıklar tarafından belirlenmiş saatler arasında hizmetlerine devam etmektedir. Yani kısaca herhangi bir çalışma saatine bağlı kalmadan haftanın her günü ve her saati, hafta sonları, yarıyıl, yaz tatili ve de bayram tatili gibi her gün adına kesintisiz bir hizmet sağlanır. Kurumların yedi gün yirmi dört saat çalışma durumlarının da yer almasından ötürü, özel günler içerisinde personellerin yetersizliği gibi imkanlarda ya da kurumun ihtiyaçları doğrultusunda gereken miktarda personeller ile beraber daha fazla bir çalışmanın da gerçekleştirilmekte olduğunu söyleyebiliriz.

Öğretmenevi Kuralları

Öğretmenevleri, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir şekilde faaliyet göstermekte olan işletmeler olmasından ötürü, belli kuralları bulunmaktadır. Bu nedenle konaklama işlemlerinizde, bu kurallara bağlı olarak gerekli işlemlerinizi yapmanız daha uygun olacaktır. Öğretmenevi içerisindeki kurallara bakacak olursak;

Öğretmenevi Fiyatları

Öğretmenevindeki konaklama ücretleri, belli koşullara ve imkanlara göre değişiklik göstermektedir. Bunun dışında 0 ila 3 yaş arasında yer alan çocuklar için konaklama ücretleri talep edilmemekte, kahvaltı ücretlerinin ise yarısı alınmaktadır. 4 ila 6 yaş aralığında olan çocuklardan ise, ücretin yarısı talep edilmekte ve kahvaltı ücretleri tam olarak alınmaktadır. 6 yaşın üstündeki çocuklarda ise, ücretin tamamı tahsil edilmektedir. Suit olarak yer alan oda, 2 kişilik olup, iki kişiden fazla kalınması durumunda kişi başı ücretin talep edilmesi önerilmektedir. Paylaşımlı odalarda ise kişi başı 120 TL olarak ücretlendirilme yapılmaktadır. Üye yakınlarına kart basım bedelleri ise güncel olarak 30 TL’dir.(2022 yılı fiyatıdır)

Diğer ücretlendirmelere bakacak olur isek; (Bu rakamlar kesin değildir, genel ortalamalardır. Öğretmenevinden öğretmenevine yukarı yönde değişiklik gösterebilir.