16 Aralık 2017

Öğretmenevlerinde, sadece üye öğretmen ve eğitimcilerle yakınları değil, aynı zamanda kamu kurumlarında çalışanlar ve kamu kurumlarından emekli personeller ile normal sivil vatandaşlar da konaklama ve lokal hizmetlerinden faydalanabilmektedir.

Öğretmenler ve yakınları, öğretmenevlerinde özel bir indirimle ve öncelikli olarak konaklarlar.

Öğrenciler öğrenci belgelerini göstererek, kamu kurum çalışanları ve emeklileri ise kamu kurumlarında çalışma veya emeklilik kartları, belgelerini gösterdikleri takdirde yine indirimli olarak öğretmenevlerinin otellerinde konaklayabilir ve diğer hizmetlerden faydalanabilirler. Ayrıca bu kişilerin eşleri ve çocukları, öğretmenevlerinden kart çıkartılarak yine aynı indirimle konaklama ve diğer hizmetlerden faydalanabilirler. Öğretmenevi kartları 1 yıl geçerlidir ve her yıl yenilenmesi gerekmektedir. Detaylar için, en yakın öğretmenevine gidip bilgi alabilir ve kart çıkartırabilirsiniz.

Dışarından gelen normal sivil vatanaşlar da öğretmenevlerinde cüzi bir fiyat farkı ödeyerek konaklayabilir ve öğretmenevi bünyesindeki restoran, lokal, çay bahçesi, spor salonu, kuaför vb. diğer hizmetlerden de faydalanabilirler. Bir çok vatandaş öğretmenevlerinin bu hizmetlerinden faydalanabileceğinden habersizdir.

Öğretmenevlerinin en büyük avantajları, otel odalarının konaklama fiyatları ve aynı şekilde yeme-içme-restoran hizmetleri ücretleri bakımından diğer yerlere göre daha uygun olması, resmi kurum güvencesinde ve eğitimli, devlet terbiyesi almış personel eşliğinde hem ucuz hem de güvenli bir şekilde kalabilecekleri yerler olmasıdır.