Düzce Merkez Avni Akyol Öğretmenevi | Öğretmenevi Fiyatları 2022
29 Ocak 2023

Düzce Merkez Avni Akyol Öğretmenevi

Düzce ili, “Merkez” ilçesinde bulunan “Düzce Avni Akyol Öğretmenevi” oda fiyatları, kontenjanı, öğretmen evinin fotoğrafları, adres, telefon ve iletişim bilgileri, yemek listesi ve fiyatları, öğretmen evinin özellikleri, konaklama seçenekleri ve mekana ulaşım ile ilgili detaylı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Düzce Öğretmenevi oteli; 13 çift kişilik oda(çift yatak) ve 1 suit odadan oluşmaktadır.
Bütün odalarda televizyon, sıcak su, klima mevcuttur.

Düzce Öğretmenevi ayrıca; öğretmenler lokali, yazlık bahçe, düğün-davet-nişan-sünnet vb. orgamnizasyon ve etkinlliklerde kullanılmaya uygun çok amaçlı salon, yemekhane-restoran birimleri ile de konuklarına hizmet vermektedir.

Düzce Öğretmenevi Fiyatları 2022 yılı Oda Konaklama Ücretleri

1- Konaklama Fiyatları

OTEL FİYAT LİSTESİ

(Fiyatlara Sabah Kahvaltısı Dahildir)

ODALAR

(Kişi Başı)

ÜYE

KAMU PERSONELİ

MİSAFİR
ÇİFT KİŞİLİK ODA(Kişi Başı) 110  TL 140 TL
SUİT ODA (1 Kişi) 220  TL 280  TL
SUİT ODA (2 Kişi) 280  TL 320  TL
STANDART ODA (ODA KAPAMA) 130 TL 165  TL

– Otel bölümümüz 13 çift kişilik oda(çift yatak) ve 1 suit odadan oluşmaktadır.

– Bütün odalarımızda Tv, sıcak su, klima mevcuttur.

– Otel kayıt için;

– Üye Belgesi(Kurum Kimlik Kartı, Emekli Kartı vb.)

– Nüfus Cüzdanı

– Evlenme Cüzdanı(Çiftler İçin)

– Sabah kahvaltısı fiyatlara dahildir. Kahvaltı saati: 07:00 – 09:30 arasıdır.

2- Düzce Öğretmenevi Yemek Fiyatları:

– 3 çeşit tabldot yemek fiyatı yalnızca ilköğretim öğrencisi için olup 10 TL´dir. 4 çeşit tabldot yemek fiyatı ise 20 TL hafta içi öğle yemeği hizmeti olarak verilmektedir.

– Hafta İçi ve Hafta Sonu 08:00-24:00 saatleri arasında Bahçe Restoranımızda guruplara özel alakart hizmet verilmektedir.

3- Düzce Öğretmenevi Salon Kiralama(Düğün, Kına, Nişan, Sünnet vb. ) :

Üye ve Kamu Personeli: 2.200 TL           Sivil: 2.500 TL

Salon kiralamada istenilen ikram ayrıca hesaplanır ve kiralama sözleşmesinde belirtilir.

Düzce Öğretmenevi İletişim Bilgileri

Adres: Azmimilli Mahallesi. İtfaiye Yanı. Gazhane Caddesi. No:70. Merkez – DÜZCE

Telefon: 0 380 523 73 60

Düzce Öğretmenevi Ulaşım

Öğretmenevi, Düzce il merkezinde bulunmaktadır. Karayolu özel araç ve şehirlerarası otobüslerle kente ulaşım sağlanabilir.2 Yorum

 1. slmlar düzceöğretmen evinden resepsıyonıst turgay fiyat listemiz güncellenistir değiştirmenizi rc edeceğim yeni liste tsk ederri m
  2018 YILI FİYAT TARİFESİ

  1- Konaklama Fiyatları
  OTEL FİYAT LİSTESİ
  (Fiyatlara Sabah Kahvaltısı Dahildir)
  ODALAR
  (Kişi Başı) ÜYE
  KAMU PERSONELİ MİSAFİR
  ÇİFT KİŞİLİK ODA 40,00 TL 50,00TL
  SUİT ODA (Kişi Başı) 70,00 TL 90,00 TL
  SUİT ODA (2 Kişi) 100,00 TL 125,00 TL
  ÇİFT KİŞİLİK ODA KAPAMA 60,00 TL 75,00 TL

  – Otel bölümümüz 13 çift kişilik oda(çift yatak) ve 1 suit odadan oluşmaktadır.
  – Bütün odalarımızda Tv, sıcak su, klima mevcuttur.
  – Otel kayıt için;
  – Üye Belgesi(Kurum Kimlik Kartı, Emekli Kartı vb.)
  – Nüfus Cüzdanı
  – Evlenme Cüzdanı(Çiftler İçin)
  – Sabah kahvaltısı fiyatlara dahildir. Kahvaltı saati: 07:00 – 09:30 arasıdır.

  2- Yemek Fiyatı:
  – Tabldot yemek fiyatı 5,00TL olup hafta içi öğle yemeği hizmeti olarak verilmektedir.
  – Hafta İçi ve Hafta Sonu 08:00-24:00 saatleri arasında Bahçe Restoranımız alakart hizmet vermektedir.

  3- Salon Kiralama(Düğün, Kına, Nişan, Sünnet vb. ) :
  Üye ve Kamu Personeli: 1.400,00 TL Sivil: 1.750,00TL
  Salon kiralamada istenilen ikram ayrıca hesaplanır ve kiralama sözleşmesinde belirtilir.

  4- Lokal İçecek Fiyatları:
  Su : 0,50 TL Ayran : 1,00 TL
  Çay : 1,00 TL Kola : 1,50 TL
  Oralet : 1,00 TL Gazoz : 1,50 TL
  Soda : 1,00 TL Türk Kahvesi : 3,00 TL
  Meyveli Soda : 1,50 TL Nescafe : 2,50 TL

Öğretmenevi Yorumu Yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*

Öğretmenevi Nedir?

Öğretmenevi, ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir şekilde faaliyetlerini yürütmekte olan ve işletmesini bakanlık tarafından yapılmakta olan, öğretmenlerin sosyal bir şekilde ihtiyaçlarını karşılaması amaçlı olarak yapılan ve içerisinde buluşarak sohbet edebildikleri, belli bir süre konaklama olanağı bulunan bir yapı olarak karşımıza çıkmaktadır. Öğretmenevleri, bunun dışında akşam sanat okulu olarak da faaliyet göstermelerinden ötürü, bir eğitim alanı olarak da kabul edilen mekanlar arasında yer alır.  29 Nisan 2021 tarihinde, 31469 sayılı Resmi Gazete yayımlanan kanuna göre, Öğretmenevi ya da Akşam Sanat Okulları olarak adlandırılan yerlerin faaliyetleri yayımlanmış ve yürürlük tarafından onay almıştır. Bundan öncesinde, kurum ile alakalı olarak usul ve de esaslar, yönergeler vasıtası ile düzenlenmesi sağlanırdı. Öğretmenevleri, memur olan kısımların, sosyal, resmi ya da kültürel olarak yaşamları içerisine ev sahipliği yapma görevi olmak için yaratılan alanlar olarak karşımıza çıkmaktadır. İlk kurulduğu yıllarda, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kişilerin üyelik kartları ile giriş zorunluluklarının yer aldığı, son zamanlarda ise herkesin giriş sağlayarak konaklayabildiği bir yer olmaktadır. Bu oldukça güvenli ve ferah alanlar, konaklama dışında nişan, düğün ya da seminer gibi birçok aktivitenin de yapılması için imkan tanınan yerler olarak yer alır. Öğretmenevleri içerisinde otel gibi spor salonları, havuz ya da restoran gibi birçok mekan bulunur. 

Öğretmenevinden Kimler Yararlanabilir?

Öğretmenevlerinde, yalnızca üye olan öğretmen ya da eğitimcilerin yakınları değil, bunun dışında kamu kurumu içerisinde çalışmakta olanlar, kurum içi emekli olan personeller dışında, normal vatandaşlar da barınma gibi hizmetlerden yararlanma şansına sahiptir. Ancak öğretmen ve yakınları, özel olarak indirimli ve diğer kişilerden daha öncelikli bir konaklama ayrıcalığına sahip olmaktadırlar. Öğrenciler ise, öğretmenevlerinde öğrenci belgelerini göstermek sureti ile, kamu içerisinde çalışan ya da emeli olan kişiler emeklilik kartları ile, belgelerini gösterdiğinde, indirimli bir şekilde öğretmenevlerinin otellerinde barınabilir ve de diğer birçok hizmetten yararlanma şansı yakalayabilirler. Bunun haricinde, memur kişilerin çocukları, öğretmenevleri içerisinde kart çıkartılması ile birçok indirim ve hizmetlerden yararlanabiliyor. Öğretmenevinde çıkartılmış olan kartların geçerlilik süresi bir yıl olmakla beraber, her sene yenilenmesi gerekmektedir. Bunun haricindeki detaylar için öğretmenevi ile iletişime geçebilir ve sizde memur iseniz öğretmenevi kartı çıkartabilirsiniz. Dışardan gelen normal vatandaşlar ise, oldukça uygun fiyatlar ile konaklama imkanı yaratabilmektedir. Öğretmenevi içerisinde yer almakta olan çay bahçesi, lokanta ya da spor salonu gibi birçok hizmetten de herkes faydalanabilmektedir. Ancak genel olarak birçok kişi, bu hizmetlerden yalnızca memurların faydalandığını düşünmektedir. Öğretmenevleri içerisindeki en büyük fırsatlardan birisi ise, otel odaları ya da yeme içme gibi faaliyetlerde, normal bir işletmeye göre çok daha uygun fiyatların yer alıyor olmasıdır. Bunun haricinde hem bir resmi kurum içerisinde güvenli ve eğitimli, devlet tarafından atanmış personeller ile konaklayabilecek bir alan olarak yer almasıdır. 

Öğretmenevinin Amacı Nedir?

Ülke içerisinde 300’den daha fazla alanda yer alan öğretmenevleri, otel olmayan ilçeler içerisinde, birçok kişinin konakladığı mekanlar olarak yer almaktadır. Her yaştan kişilerin uygun maliyetler ile konaklayabildiği öğretmenevleri, birçok donanıma sahip alanı ile profesyonel olarak barınma ya da yeme içme gibi hizmetler sunabilmekte. İlk olarak maddi olarak sıkıntı çeken kişiler adına hizmet sunan öğretmenevleri, daha sonrasında birçok etkinlik, seminer, fuar gibi organizasyonlara imkan yaratmıştır.  Öğretmenevlerinin genel olarak amaçlarına bakacak olursak, ülkemizin her bölgesi içerisinde başta eğitimci ve memur olan kesimlere konaklama ihtiyaçlarının karşılanması ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın sundukları kaliteli hizmet ile insanlara huzurlu bir alan yaratılmasıdır. Yalnızca konaklama olarak değil, çeşitli etkinlik ya da günlük yeme içme ihtiyaçları için de kullanılan bu alanlar, öğretmenlerin buluştuğu uygun fiyatlı yerler olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkenin her alanı içerisinde faaliyet göstermekte olan öğretmenevleri, öğretmenler için oldukça güzel bir alan olarak, eğitim personellerinin tüm psikolojik yorgunluğunun atması, mesleki olarak kültürel etkileşimlerin yaşandığı ortak bir hizmet sunan eğitim kurumları olarak faaliyet sunmaktadır. 

Öğretmenevi Ücretsiz Mi?

Öğretmenevleri içerisinde sunulmakta olan konaklama, restoran ya da birçok diğer hizmetlerden faydalanmak isteyen öğretmen ya da diğer vatandaşlar, hizmetlerin ücretsiz olup olmadığını merak etmektedir. Tüm vatandaşlar, öğretmenevi içerisinde yer alan hizmetlerden eksiksiz bir şekilde faydalanmaktadır. Ancak kişilerin statülerine göre belli bir fiyatlandırma politikaları uygulanmaktadır. Öğretmenler, öğrenciler ya da birçok kamuda çalışan kişiler adına, bu hizmetler indirimli bir şekilde verilmektedir. Bu hizmetlerden faydalanmak isteyen bireyler adına indirim oranlarına bakacak olursak; Eğitimde faaliyet göstererek çalışanlar, indirimlere konu olmakta olan diğer kişiler, öğretmenevi içerisinde faaliyet kartı temin ederek hizmetlerden faydalanmaktadır. Bu kartlara örnek verecek olursak, öğrenciler için öğrenci belgesi, emekli olanlar adına emekli kartı, ya da belli bir proje adına gelenler için ise görev belgesi gibi. Öğretmenevinde Ne Kadar Kalınır?

Birçok insan, günümüzde konaklama faaliyetlerinin oldukça fazla olmasından ötürü, öğretmenevlerini tercih etmektedir. Bu nedenle öğretmenevlerinde konaklama fiyatları ya da konaklama süresi gibi birçok soruyu internet üzerinden araştırma ihtiyacı duymaktadır. İş ya da senenin yorgunluğunu dağıtmak amacı ile konaklamak isteyen kişiler adına, öğretmenevlerinde konaklama süresinin maksimum olarak 15 gün olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu belirli sebep ya da görevler neticesinde uzatılabilmektedir. Bu sebeplere bakacak olursak; Rezervasyonların uygunluğuna bağlı olması durumlarında, yukarıda yer almakta olan zamanlar, 1 ay daha uzatılabilmektedir.

Öğretmenevinde Kalmak İçin Gerekli Belgeler

Genel olarak öğretmenevi içerisinde konaklama sağlamak için sivil vatandaşların bir belgeye sahip olmasına ihtiyaç duyulmamaktadır. Ancak indirimli bir şekilde öğretmenevinde konaklamak isteyen öğretmen, öğrenci, emekli ya da devlet memuru gibi vatandaşlar, çeşitli belgelerini göstermeleri gerekir. Bu belgeler ile beraber konaklama ya da diğer hizmetler adına belli bir oranda indirim alacaklardır. Ayrıca öğretmenevi doluluğuna göre belli bir zaman öncesinden rezervasyon yapılması da doğru olur. İndirimli bir şekilde hizmet sağlayacak olan kişiler adına istenen belgelere bakacak olursak; Bunun haricinde önceden de söylediğimiz gibi bu kişilerin haricinde normal vatandaşlar da tüm hizmetlerden faydalanma şansına sahiptir. Ancak genel olarak öncelikler bu kişilerde olmasından ötürü, gideceğiniz öğretmenevi ile iletişime geçip konaklayacağınız tarih ile alakalı daha öncesinden bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak sağlıklı olacaktır.

Öğretmenevi Çalışma Saatleri

Öğretmenevleri, genel olarak 24 saatlik bir hizmet esasına bağlı bir şekilde faaliyetlerini sağlamaktadır. Kurumların konaklama üniteleri sürekli olarak açık tutulmakta ve buna bağlı bir şekilde valilik ya da kaymakamlıklar tarafından belirlenmiş saatler arasında hizmetlerine devam etmektedir. Yani kısaca herhangi bir çalışma saatine bağlı kalmadan haftanın her günü ve her saati, hafta sonları, yarıyıl, yaz tatili ve de bayram tatili gibi her gün adına kesintisiz bir hizmet sağlanır. Kurumların yedi gün yirmi dört saat çalışma durumlarının da yer almasından ötürü, özel günler içerisinde personellerin yetersizliği gibi imkanlarda ya da kurumun ihtiyaçları doğrultusunda gereken miktarda personeller ile beraber daha fazla bir çalışmanın da gerçekleştirilmekte olduğunu söyleyebiliriz.

Öğretmenevi Kuralları

Öğretmenevleri, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir şekilde faaliyet göstermekte olan işletmeler olmasından ötürü, belli kuralları bulunmaktadır. Bu nedenle konaklama işlemlerinizde, bu kurallara bağlı olarak gerekli işlemlerinizi yapmanız daha uygun olacaktır. Öğretmenevi içerisindeki kurallara bakacak olursak;

Öğretmenevi Fiyatları

Öğretmenevindeki konaklama ücretleri, belli koşullara ve imkanlara göre değişiklik göstermektedir. Bunun dışında 0 ila 3 yaş arasında yer alan çocuklar için konaklama ücretleri talep edilmemekte, kahvaltı ücretlerinin ise yarısı alınmaktadır. 4 ila 6 yaş aralığında olan çocuklardan ise, ücretin yarısı talep edilmekte ve kahvaltı ücretleri tam olarak alınmaktadır. 6 yaşın üstündeki çocuklarda ise, ücretin tamamı tahsil edilmektedir. Suit olarak yer alan oda, 2 kişilik olup, iki kişiden fazla kalınması durumunda kişi başı ücretin talep edilmesi önerilmektedir. Paylaşımlı odalarda ise kişi başı 120 TL olarak ücretlendirilme yapılmaktadır. Üye yakınlarına kart basım bedelleri ise güncel olarak 30 TL’dir.(2022 yılı fiyatıdır)

Diğer ücretlendirmelere bakacak olur isek; (Bu rakamlar kesin değildir, genel ortalamalardır. Öğretmenevinden öğretmenevine yukarı yönde değişiklik gösterebilir.