Şişli Öğretmenevi | Öğretmenevi Fiyatları 2024
20 Nisan 2024

Şişli Öğretmen Evi

İstanbul ili, “Avrupa Yakası” bölgesi, “Şişli” ilçesinde bulunan “Şişli Öğretmenevi” 2023 yılı oda fiyatları, kontenjanı, öğretmenevinin fotoğrafları, adres, telefon ve iletişim bilgileri, yemek listesi ve fiyatları, öğretmenevinin özellikleri, konaklama seçenekleri ve mekana ulaşım ile ilgili detaylı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Şişli Öğretmenevi Oteli; 13 oda ve 28 yatak kapasitelidir. Lüks otel konforuyla eşdeğer, dayalı döşeli odalarda misafirler, güvenli ve aile ortamında konaklayabilmektedirler.

Odalarin biri suit oda ,odalarda alafranga wc, duşakabin banyo, lavabo, banyo dolabı, geniş elbise dolapları, komidin, sifonyer, tv, mini bar, bulunmakta olup, 24 saat sıcak su hizmeti verilmektedir.

Teras Restorant: Öğretmenevinin 600 kişi kapasiteli teras katında, nezih ferah bir ortamda eşsiz boğaz manzarası eşliğinde gala geceleri, nişan, nikah, düğün davetleri, kına gecesi, mezuniyet, sünnet düğünü ve iftar yemekleri gibi çeşitli organizasyonlara profesyonel ekibi ile ev sahipliği yapmaktadır.

Boğaziçi Restorant: 120 kişi kapasiteli resturantımızda sakin ferah ortamda boğaz manzarasını izleyerek keyifli ve lezzetli molalar vermeniz için kahvaltı tabldot ve alakart servisimizden sabah 7.00’den gece 24.00’e kadar yararlanabilirsiniz.

Boğaziçi Restorant, Gala geceleri, nişan, nikah, düğün davetleri, kına gecesi, mezuniyet, sünnet düğünü ve iftar yemekleri gibi çeşitli organizasyonlara profesyonel ekibi ile ev sahipliği yapmaktadır.

Ön Bahçe ve Kafe: Teşvikiyenin merkezinde yeşillikler içinde ferah bahçemizde huzurlu bir ortamda,
size özlediğiniz kır havasını yaşatacak bir atmosfere sahiptir. 300 kişilik bahçemizde sabah 07.00’den gece 24.00’e kadar cafeterya ve alakart servisimiz sunulmaktadır. Kafemiz zengin bir menüye sahiptir.

Konferans Salonu: 100 kişi kapasiteli konferans salonumuzda hertürlü eğitim-bilim etkinliklerine yönelik konferans – seminer vb. çalışmalar yürütülebilmekte ses ve görüntü sistemlerimiz Misafirlerimizin yapacağı bu tür etkinlikler için tam donanımlı olarak hizmet vermektedir. ( Mikrofon, hoparlör, projeksiyon makinası-perdesi,bilgisayar vb.)

Şişli Öğretmenevi Spor Salonu: Spor salonumuz hafta içi 07:00 – 22:00 , cumartesi 10:00 – 20:00 arası hizmet vermektedir. Konusunda uzman eğitmenler tarafından size özel antrenman programları hazırlanmakta olup , genel vücut ölçümleriniz düzenli olarak yapılmaktadır . Fitness salonumuzda yeterli sayıda cardiovascular egzersiz aletleri ve tüm kas gruplarını çalıştırmaya yönelik ağırlık istasyonları mevcuttur .

Spor Salonu zemini, özel bir malzeme ile döşenmiş olup hijyeniktir . Merkezi havalandırma ve ısıtma sisteminin yanında harici klima ve ısıtma sistemi bulunmaktadır ve ortam ısısı sürekli olarak kontrol edilmektedir. Tesisimiz Özel müzik sistemi ve lcd televizyonlar ile donatılmıştır.

Sauna: Günün Yorgunluğunu huzura dönüştüren hesaplı, üstün konfor özellikleriyle dikkat çekici saunamız hizmetinizdedir.

Çocuk Oyun Bahçesi: Bahçemizde çocuk oyun parkı ile Öğretmenevimiz geniş bir çerçevede hizmet sunmaktadır.

Kuaför: Öğretmenevinde, bay ve bayan kuaförü hizmet vermektedir.

Şişli Öğretmenevi Fiyatları 2023 yılı Oda Konaklama Ücretleri

  • 2023 Yılı Şişli Öğretmenevi Oteli Oda/Yatak ücreti fiyatları henüz yayınlanmamıştır.
  • Şişli Öğretmenevi 2022 fiyatları ise aşağıdadır, güncel konaklama ve rezervasyon için lütfen öğretmenevi ile doğrudan iletişime geçiniz.

Şişli Öğretmenevi İletişim Bilgileri

Adres: Hüsrev Gerede Caddesi. No/ 57/1. Teşvikiye-Şişli – İSTANBUL

Telefon: (0 212) 296 80 61

Şişli Öğretmenevi Ulaşım

Öğretmenevi Şişli merkezde, Nişantaşı girişinden yürüyerek yaklaşık 10 dakikada ulaşılabilir. İstanbul‘un Avrupa Yakası merkez ana arterlerinden biri olduğu için, Şişli‘ye tüm semtlerden toplu taşıma araçları ile yolcu ulaşımı mümkündür.

İstanbul Uygulama Otelleri  İçin Buraya Tıklayın4 Yorum

  1. Şişli öğretmenevinde daha önce konaklama yapmıştım. Hoşuma en çok spor salonu ve teras restorant gitmişti. Gerçekten çok kaliteli ve güzel bir hizmet var. Spor salonunda eğitmenlerde bulunmakta. Eğer burada yer bulamazsanız ikinci tercihiniz Beyoğlu öğretmenevi olsun.

  2. Konumundan dolayı bu parayı hakediyor. Yemeklerini çok beğendim hiçbir sıkıntı yaşamadım. Oldukça iyi izlenimlerle ayrıldım

  3. ŞİŞLİ ÖĞRETMEN EVİNDEN 24,25,26 KASIM 2019 GÜNLERİ İÇİN EŞİMLE BİRLİKTE TOPLAM 3 GECE KONAKLAMA İÇİN YER AYIRTMAK İSTEDİM.YER OLDUĞU REZERVASYON YAPABİLMEM İÇİN TOPLAM 600 TL.NİN HALK BANKASI TR 06 0001 2009 8050 0012 0000 15 NOLU HESABINA PEŞİNEN YATIRILDIKTAN SONRA REZERVASYON YAPILABİLECEĞİ BELİRTİLDİ.01.11.2019 TARİHİNDE TARAFIMCA BELİRTİLEN HESAPLARINA EFT YAPILARAK REZERVASYON SAĞLANDI.24 KASIM TARİHİNDE GİRİŞ İŞLEMLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.25 KASIM ÖGLE SAATLERİNDE DOKTOR KONTROL İŞLEMLERİNİN BİTMESİ ÜZERİNE TELOFONLA RESEPSİYON (DEFALARCA ARANARAK) GÖREVLİSİNE ULAŞILARAK 26 KASIM SABAHI AYRILACAĞIMIZ BELİRTİDİ.ANCAK RESEPSİYON GÖREVLESİNCE 26 KASIM GÜNÜ REZERVASYON İPTALİNDEN DOLAYI BAKİYE 200 TL NİN ÖDENEMEYECEĞİ.DİLEKÇE İLE YÖNETİME MÜRAACAT ETMEMİZ GEREKTİĞİ İFADE EDİLDİ.26 KASIM SABAHI YAZILI DİLEKÇE İLE MÜRACAAT YAPILARAK ÇIKIŞ YAPTIK.ÇIKIŞ YAPTIK.RESEPSİYON GÖREVLİSİNCE 24 VE 25 KASIM GÜNLERİ İÇİN TOPLAM 400 TL.TUTARINDA 26.11.2019 TARİH VE 082095 NOLU KONAKLAMA GİDERİ FATURA DÜZENLENEREK TARAFIMA VERİLDİ.ALINAN KONAKLAMA GİDERİ 600 TL.DÜZENLENEN KONAKLAMA GİDER FATURA GİDERİ 400 TL.TALEBİMİZ: ALACAĞIMIZ OLAN 200 TL.NİN DİLEKÇEMDE BELİRTİLEN İBAN NUMARAMA İADESİNİN SAĞLANMASI.REZERVASYON İÇİN PEŞİN ÖDEME TALEBİNİN KALDIRILMASI.

  4. Ben mumkunse Şişli Öğretmenevinde 7 Kasimdan 12 Kasima kadar toplam bes geceligine oda kiralamak istiyorum. Maileme cevap veirseniz cok memnun olurum.

    Simdiden tesekkuer edrim.

Öğretmenevi Yorumu Yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*

Öğretmenevi Nedir?

Öğretmenevi, ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir şekilde faaliyetlerini yürütmekte olan ve işletmesini bakanlık tarafından yapılmakta olan, öğretmenlerin sosyal bir şekilde ihtiyaçlarını karşılaması amaçlı olarak yapılan ve içerisinde buluşarak sohbet edebildikleri, belli bir süre konaklama olanağı bulunan bir yapı olarak karşımıza çıkmaktadır. Öğretmenevleri, bunun dışında akşam sanat okulu olarak da faaliyet göstermelerinden ötürü, bir eğitim alanı olarak da kabul edilen mekanlar arasında yer alır.  29 Nisan 2021 tarihinde, 31469 sayılı Resmi Gazete yayımlanan kanuna göre, Öğretmenevi ya da Akşam Sanat Okulları olarak adlandırılan yerlerin faaliyetleri yayımlanmış ve yürürlük tarafından onay almıştır. Bundan öncesinde, kurum ile alakalı olarak usul ve de esaslar, yönergeler vasıtası ile düzenlenmesi sağlanırdı. Öğretmenevleri, memur olan kısımların, sosyal, resmi ya da kültürel olarak yaşamları içerisine ev sahipliği yapma görevi olmak için yaratılan alanlar olarak karşımıza çıkmaktadır. İlk kurulduğu yıllarda, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kişilerin üyelik kartları ile giriş zorunluluklarının yer aldığı, son zamanlarda ise herkesin giriş sağlayarak konaklayabildiği bir yer olmaktadır. Bu oldukça güvenli ve ferah alanlar, konaklama dışında nişan, düğün ya da seminer gibi birçok aktivitenin de yapılması için imkan tanınan yerler olarak yer alır. Öğretmenevleri içerisinde otel gibi spor salonları, havuz ya da restoran gibi birçok mekan bulunur. 

Öğretmenevinden Kimler Yararlanabilir?

Öğretmenevlerinde, yalnızca üye olan öğretmen ya da eğitimcilerin yakınları değil, bunun dışında kamu kurumu içerisinde çalışmakta olanlar, kurum içi emekli olan personeller dışında, normal vatandaşlar da barınma gibi hizmetlerden yararlanma şansına sahiptir. Ancak öğretmen ve yakınları, özel olarak indirimli ve diğer kişilerden daha öncelikli bir konaklama ayrıcalığına sahip olmaktadırlar. Öğrenciler ise, öğretmenevlerinde öğrenci belgelerini göstermek sureti ile, kamu içerisinde çalışan ya da emeli olan kişiler emeklilik kartları ile, belgelerini gösterdiğinde, indirimli bir şekilde öğretmenevlerinin otellerinde barınabilir ve de diğer birçok hizmetten yararlanma şansı yakalayabilirler. Bunun haricinde, memur kişilerin çocukları, öğretmenevleri içerisinde kart çıkartılması ile birçok indirim ve hizmetlerden yararlanabiliyor. Öğretmenevinde çıkartılmış olan kartların geçerlilik süresi bir yıl olmakla beraber, her sene yenilenmesi gerekmektedir. Bunun haricindeki detaylar için öğretmenevi ile iletişime geçebilir ve sizde memur iseniz öğretmenevi kartı çıkartabilirsiniz. Dışardan gelen normal vatandaşlar ise, oldukça uygun fiyatlar ile konaklama imkanı yaratabilmektedir. Öğretmenevi içerisinde yer almakta olan çay bahçesi, lokanta ya da spor salonu gibi birçok hizmetten de herkes faydalanabilmektedir. Ancak genel olarak birçok kişi, bu hizmetlerden yalnızca memurların faydalandığını düşünmektedir. Öğretmenevleri içerisindeki en büyük fırsatlardan birisi ise, otel odaları ya da yeme içme gibi faaliyetlerde, normal bir işletmeye göre çok daha uygun fiyatların yer alıyor olmasıdır. Bunun haricinde hem bir resmi kurum içerisinde güvenli ve eğitimli, devlet tarafından atanmış personeller ile konaklayabilecek bir alan olarak yer almasıdır. 

Öğretmenevinin Amacı Nedir?

Ülke içerisinde 300’den daha fazla alanda yer alan öğretmenevleri, otel olmayan ilçeler içerisinde, birçok kişinin konakladığı mekanlar olarak yer almaktadır. Her yaştan kişilerin uygun maliyetler ile konaklayabildiği öğretmenevleri, birçok donanıma sahip alanı ile profesyonel olarak barınma ya da yeme içme gibi hizmetler sunabilmekte. İlk olarak maddi olarak sıkıntı çeken kişiler adına hizmet sunan öğretmenevleri, daha sonrasında birçok etkinlik, seminer, fuar gibi organizasyonlara imkan yaratmıştır.  Öğretmenevlerinin genel olarak amaçlarına bakacak olursak, ülkemizin her bölgesi içerisinde başta eğitimci ve memur olan kesimlere konaklama ihtiyaçlarının karşılanması ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın sundukları kaliteli hizmet ile insanlara huzurlu bir alan yaratılmasıdır. Yalnızca konaklama olarak değil, çeşitli etkinlik ya da günlük yeme içme ihtiyaçları için de kullanılan bu alanlar, öğretmenlerin buluştuğu uygun fiyatlı yerler olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkenin her alanı içerisinde faaliyet göstermekte olan öğretmenevleri, öğretmenler için oldukça güzel bir alan olarak, eğitim personellerinin tüm psikolojik yorgunluğunun atması, mesleki olarak kültürel etkileşimlerin yaşandığı ortak bir hizmet sunan eğitim kurumları olarak faaliyet sunmaktadır. 

Öğretmenevi Ücretsiz Mi?

Öğretmenevleri içerisinde sunulmakta olan konaklama, restoran ya da birçok diğer hizmetlerden faydalanmak isteyen öğretmen ya da diğer vatandaşlar, hizmetlerin ücretsiz olup olmadığını merak etmektedir. Tüm vatandaşlar, öğretmenevi içerisinde yer alan hizmetlerden eksiksiz bir şekilde faydalanmaktadır. Ancak kişilerin statülerine göre belli bir fiyatlandırma politikaları uygulanmaktadır. Öğretmenler, öğrenciler ya da birçok kamuda çalışan kişiler adına, bu hizmetler indirimli bir şekilde verilmektedir. Bu hizmetlerden faydalanmak isteyen bireyler adına indirim oranlarına bakacak olursak; Eğitimde faaliyet göstererek çalışanlar, indirimlere konu olmakta olan diğer kişiler, öğretmenevi içerisinde faaliyet kartı temin ederek hizmetlerden faydalanmaktadır. Bu kartlara örnek verecek olursak, öğrenciler için öğrenci belgesi, emekli olanlar adına emekli kartı, ya da belli bir proje adına gelenler için ise görev belgesi gibi. Öğretmenevinde Ne Kadar Kalınır?

Birçok insan, günümüzde konaklama faaliyetlerinin oldukça fazla olmasından ötürü, öğretmenevlerini tercih etmektedir. Bu nedenle öğretmenevlerinde konaklama fiyatları ya da konaklama süresi gibi birçok soruyu internet üzerinden araştırma ihtiyacı duymaktadır. İş ya da senenin yorgunluğunu dağıtmak amacı ile konaklamak isteyen kişiler adına, öğretmenevlerinde konaklama süresinin maksimum olarak 15 gün olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu belirli sebep ya da görevler neticesinde uzatılabilmektedir. Bu sebeplere bakacak olursak; Rezervasyonların uygunluğuna bağlı olması durumlarında, yukarıda yer almakta olan zamanlar, 1 ay daha uzatılabilmektedir.

Öğretmenevinde Kalmak İçin Gerekli Belgeler

Genel olarak öğretmenevi içerisinde konaklama sağlamak için sivil vatandaşların bir belgeye sahip olmasına ihtiyaç duyulmamaktadır. Ancak indirimli bir şekilde öğretmenevinde konaklamak isteyen öğretmen, öğrenci, emekli ya da devlet memuru gibi vatandaşlar, çeşitli belgelerini göstermeleri gerekir. Bu belgeler ile beraber konaklama ya da diğer hizmetler adına belli bir oranda indirim alacaklardır. Ayrıca öğretmenevi doluluğuna göre belli bir zaman öncesinden rezervasyon yapılması da doğru olur. İndirimli bir şekilde hizmet sağlayacak olan kişiler adına istenen belgelere bakacak olursak; Bunun haricinde önceden de söylediğimiz gibi bu kişilerin haricinde normal vatandaşlar da tüm hizmetlerden faydalanma şansına sahiptir. Ancak genel olarak öncelikler bu kişilerde olmasından ötürü, gideceğiniz öğretmenevi ile iletişime geçip konaklayacağınız tarih ile alakalı daha öncesinden bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak sağlıklı olacaktır.

Öğretmenevi Çalışma Saatleri

Öğretmenevleri, genel olarak 24 saatlik bir hizmet esasına bağlı bir şekilde faaliyetlerini sağlamaktadır. Kurumların konaklama üniteleri sürekli olarak açık tutulmakta ve buna bağlı bir şekilde valilik ya da kaymakamlıklar tarafından belirlenmiş saatler arasında hizmetlerine devam etmektedir. Yani kısaca herhangi bir çalışma saatine bağlı kalmadan haftanın her günü ve her saati, hafta sonları, yarıyıl, yaz tatili ve de bayram tatili gibi her gün adına kesintisiz bir hizmet sağlanır. Kurumların yedi gün yirmi dört saat çalışma durumlarının da yer almasından ötürü, özel günler içerisinde personellerin yetersizliği gibi imkanlarda ya da kurumun ihtiyaçları doğrultusunda gereken miktarda personeller ile beraber daha fazla bir çalışmanın da gerçekleştirilmekte olduğunu söyleyebiliriz.

Öğretmenevi Kuralları

Öğretmenevleri, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir şekilde faaliyet göstermekte olan işletmeler olmasından ötürü, belli kuralları bulunmaktadır. Bu nedenle konaklama işlemlerinizde, bu kurallara bağlı olarak gerekli işlemlerinizi yapmanız daha uygun olacaktır. Öğretmenevi içerisindeki kurallara bakacak olursak;

Öğretmenevi Fiyatları

Öğretmenevindeki konaklama ücretleri, belli koşullara ve imkanlara göre değişiklik göstermektedir. Bunun dışında 0 ila 3 yaş arasında yer alan çocuklar için konaklama ücretleri talep edilmemekte, kahvaltı ücretlerinin ise yarısı alınmaktadır. 4 ila 6 yaş aralığında olan çocuklardan ise, ücretin yarısı talep edilmekte ve kahvaltı ücretleri tam olarak alınmaktadır. 6 yaşın üstündeki çocuklarda ise, ücretin tamamı tahsil edilmektedir. Suit olarak yer alan oda, 2 kişilik olup, iki kişiden fazla kalınması durumunda kişi başı ücretin talep edilmesi önerilmektedir. Paylaşımlı odalarda ise kişi başı 120 TL olarak ücretlendirilme yapılmaktadır. Üye yakınlarına kart basım bedelleri ise güncel olarak 30 TL’dir.(2022 yılı fiyatıdır)

Diğer ücretlendirmelere bakacak olur isek; (Bu rakamlar kesin değildir, genel ortalamalardır. Öğretmenevinden öğretmenevine yukarı yönde değişiklik gösterebilir.